Ray posadil Cynthiu na zadné sedadlo svojho auta a odviezol ju k prívesu, ktorý mal zaparkovaný neďaleko. Zvonku vyzeral príves obyčajne, no z interiéru neskôr policajtov mrazilo. Bol dokonale odhlučnený a zariadený tak, aby sa v ňom dal pohodlne mučiť človek. Ray volal príves „debnou na hračky“ a na základe toho mu neskôr médiá vyrobili prezývku Toy Box Killer.

Spútanú Cynthiu odviedol do prívesu, okamžite zavrel dvere a priviazal ju ku gynekologickému stolu. Nasledujúce tri dni ju znásilňoval a mučil, pričom mu pomáhala jeho partnerka Cindy Hendyová. Spoločne používali biče, lekárske nástroje, elektrošoky i hračky zo sexshopu. Vždy predtým, než začínali so sadistickým predstavením, prehral Ray obeti nahrávku, prostredníctvom ktorej oznamoval, čo všetko Cynthii urobia.

„Mohla som ho oslovovať len ako „pána“ a ju ako „pani“ a nikdy som nesmela prehovoriť, ak ma nevyzvali,“ uviedla neskôr Cynthia počas súdneho procesu. „Z toho, ako rozprávali, som vycítila, že čosi podobné nerobia prvýkrát. Zdalo sa mi, že presne vedia, čo robia. Povedal, že už nikdy neuvidím moju rodinu, že ma zabije ako tých ostatných.“

David Parker Ray
Zdroj: Youtube

Po troch dňoch mučenia musel ísť Ray do práce a jeho partnerka náhodou nechala kľúče od prívesu neďaleko Cynthie. Tá vycítila príležitosť, dokázala si uvoľniť ruky a otvoriť príves. Hendyová sa ju pokúsila zastaviť, no Cynthia ju bodla do krku sekáčikom na ľad a utekala, čo jej sily stačila. Bola celkom nahá, len okolo krku mala obojok. V zúfalstve zabúchala na dvere neďalekého karavanu. Majiteľ bol našťastie doma a zavolal policajtov, ktorí Raya i jeho partnerku zatkli.

V debne na hračky
Po Rayovom zatknutí získali policajti povolenie na prehliadku prívesu. To, čo našli v „debne na hračky“, ich šokovalo a znechutilo. Nachádzal sa tu už spomenutý gynekologický stôl a mučiace nástroje od výmyslu sveta. Zrkadlá boli dômyselne umiestnené tak, aby na seba obete dobre videli. Steny zdobili obrázky, ktoré zobrazovali dômyselné techniky spôsobovania bolesti. Policajti tu tiež našli videokazetu, na ktorej bolo zachytené mučenie a znásilňovanie neznámej obete.

O zvrátenom vrahovi začali na povrch plávať nové informácie. Narodil sa v roku 1939 v Novom Mexiku, otec ho bil a väčšinu detstva strávil v opatere starého otca. Ako tínedžera ho šikanovali, pomerne často pil a užíval drogy. Z armády ho však prepustili so všetkými poctami. Predpokladá sa, že Ray začal vraždiť niekedy v 50. rokoch, ale prišlo sa na to až v závere storočia. Nebyť Cynthiinho úteku, vyčíňal by dlhšie.

Po pár dňoch sa polícii prihlásila istá Angelica Montanová. Tá tvrdila, že Ray ju zdrogoval, týral a sexuálne zneužíval a po niekoľkých dňoch nechal stáť pri ceste v púšti. Tu ju našli policajti, ale nikdy nezačali vyšetrovanie. Teraz sa však mohla konečne domôcť spravodlivosti, pretože existovala ďalšia svedkyňa potvrdzujúca Rayove zvrátené chúťky.

Ako sa ukázalo, Ray často používal drogy, ktoré vyvolávali stratu pamäte, napríklad thiopental sodný či fenobarbitoly. Často teda nemusel ani vraždiť, obete si jednoducho nepamätali, čo presne sa im stalo.

Nachádzal sa tu už spomenutý gynekologický stôl a mučiace nástroje od výmyslu sveta. Zrkadlá boli dômyselne umiestnené tak, aby na seba obete dobre videli.
 

Vďaka svedectvu dvoch žien však už boli policajti schopní pritlačiť Cindy Hendyovú k múru. Tá rýchlo priznala, čo vedela o brutálnych vraždách a znásilneniach. Muži zákona zistili, že vrahovi pomáhala aj jeho dcéra Glenda Rayová a kamarát Dennis Roy Yancy. Posledný menovaný sa priznal k napomáhaniu v jednom prípade vraždy. Išlo o Mariu Parkerovú, ktorú spoločne uniesli zdrogovali a celé dni mučili, kým ju napokon Yancy neuškrtil.

Policajti tiež vypustili na verejnosť časť informácií, ktoré zistili z objavenej videokazety. Na základe popisu obete sa im prihlásila bývalá svokra zavraždenej ženy, ktorá identifikovala obeť ako Kelli Garrettovú. Tá zmizla ešte 24. júla 1996, keď po hádke s manželom odišla do baru. Tu stretla Glendu Rayovú, ktorá jej do piva vhodila tabletky na spanie. S otcom potom dali Kelli obojok a vôdzku a takto ju odviedli do prívesu. Ich zvrátené konanie trvalo dva dni, potom obeti Ray podrezal hrdlo a pohodil ju pri ceste. Kelli ako zázrakom prežila, ale nik jej príbehu neveril. Manžel si dokonca myslel, že ho v tú noc podviedla a podal žiadosť o rozvod. Pri súdnom pojednávaní jej výpoveď príliš nezavážila, keďže bola počas celého pobytu v „debne na hračky“ pod vplyvom drog.

Porota však napokon Raya odsúdila na 224-ročný trest odňatia slobody za únosy, mučenie a znásilňovanie. Jeho dcéra dostala deväť rokov, Cindy Hendyová 36 rokov a Yancy 15 rokov. Ray zomrel v roku 2002 na infarkt, neodsedel si ani tri roky.

Dodnes je záhadou, koľko žien vlastne zavraždil. Viedol si totiž denník, v ktorom policajti našli zápisy o najmenej 50 vraždách. Žiadnu z obetí sa však nepodarilo nájsť.