Angličanka Rebecca Coriamová pracovala na výletnej lodi Disney Wonder ako animátorka. S rodičmi udržiavala kontakt cez Skype a Facebook, a matka s otcom tak vedeli, že je v poriadku. 21. marca 2011 loď vyplávala z Los Angeles smerom na juh. Rebecca o tom dala vedieť rodičom a zároveň im napísala, že sa ozve v nasledujúci deň. Ale nestalo sa tak.

Celý 22. marec strávila Rebeccina matka v napätí, dcéra sa však neozývala napriek svojmu sľubu. Keď si s manželom večer ľahla do postele, ozvalo sa zvonenie telefónu. Nevolala však Rebecca, ale zástupca firmy Disney. Ten im oznámil, že ich dcéra zmizla.

O 9. hodine ráno losangelského času mala Rebecca nastúpiť na svoju zmenu. Disney Wonder práve smerovala do mexického prístavu Puerto Vallarta, mladá žena sa ale neukázala. Nadriadený ju šiel teda vyzdvihnúť do jej izby, nebola však ani tam. Po chvíli bolo vyhlásené pátranie, v lodnom rozhlase sa tiež ozývalo hlásenie o nezvestnej osobe. Ale márne.

Bezpečnostná kamera zachytila o 5:45 ráno Rebeccu, ako s niekým komunikuje cez lodný telefón v oddelení určenom výhradne pre posádku. Pristúpil k nej mladý muž a spýtal sa, či je v poriadku. Žena mu odpovedala, že áno, dalo sa jej to odčítať z pier. Potom zavesila slúchadlo a očividne bola rozrušená. Ťahala sa za vlasy a ruky si dávala do zadných vreciek nohavíc. Potom ju už nik nevidel.

Loď Disney Wonder. Rebeccu mala podľa oficiálnych vyjadrení vlna spláchnu z priestoru v okolí bazéna na prove, ktorý bol vyhradený len pre posádku.
Zdroj: Shutterstock

Posádka ju na palube nenašla a pátranie americkej Pobrežnej stráže a mexického námorníctva vo vodách bolo tiež zbytočné. Keď Disney Wonder bola z finančných dôvodov registrovaná pod bahamskou vlajkou, na plavidlo priletel helikoptérou detektív z Bahám a začal vyšetrovanie. Disney Wonder sa medzitým vrátila do Los Angeles, posádka ale nesmela opustiť loď.

Firma Disney zaplatila Rebecciným rodičom let z Anglicka do Los Angeles, kde na loď čakali v prístave. Stretli sa s bahamským detektívom, ktorý im povedal, že vypočul len pár členov posádky a žiadneho z cestujúcich a následne sa vrátil domov. Mika a Annmariu Coriamovcov pustili na palubu až potom, čo bola loď prakticky prázdna. Kapitán im vyjadril úprimnú sústrasť a uviedol, že ich dcéru zrejme spláchla do mora vysoká vlna, čo však rodičia považovali prakticky za nemožné. Potom im umožnili vziať z izby dcérine veci a to bolo všetko.

V deň prvého výročia Rebeccinho zmiznutia dostal jej otec e-mail od neznámej ženy, ktorá tvrdila, že jeho dcéru videla s tmavovlasým mužom v Benátkach. „Napísala mi, že si je na 85 percent istá, že išlo o Rebeccu,“ uviedol Mike Coriam v jednom z rozhovorov. „Mňa aj manželku to veľmi rozrušilo. Myšlienka, že naša dcéra je stále niekde nažive...“

Coriamovci nikdy nedostali oficiálnu správu z vyšetrovania prípadu a dodnes nevedia, čo sa s ich dcérou stalo. Naozaj sa jej stala nehoda, alebo ju z paluby niekto zhodil? Mohla sa stať obeťou únosu? To sa už zrejme nikdy nedozvedia.