Útoky prichádzali za svitu mesiaca každých pár víkendov. Ich obeťami sa stalo päť ľudí, ďalší traja skončili s vážnymi zraneniami. Rok 1946 bol jednoducho pre obyvateľov Texarkany mimoriadne náročný.

Len prvé dve obete útokov boli schopné zločinca a vraha opísať. Mary Lareyová a Jimmy Hollis ho opísali ako asi 180 centimetrov vysokého muža s plátenným vrecom na hlave. Doň mal vystrihnuté diery na oči a ústa. Nevedno, či zabijak mal na sebe masku aj pri ďalších útokoch, jediný ďalší preživší ho totiž nebol schopný opísať. Vrah používal pištoľ kalibru .32 a zabíjal približne každý tretí víkend.

Po jednej z vrážd povedal šerif William Presley médiám: „Ten zabijak je najšťastnejším človekom, akého som kedy poznal. Nik ho nevidí, nepočuje a ani nevie identifikovať.“ Aj preto dali noviny a televízie mužovi prezývku „Fantómový zabijak“.

Prvý útok

Fantómový zabijak prvý raz vyčíňal 22. februára 1946 tesne pred polnocou. Vyhliadol si auto, v ktorom sa pri opustenej ceste nachádzal 25-ročný Jimmy Hollis a jeho 19-ročná priateľka Mary Learyová. Cesta bola známa tým, že si sem chodievali užívať zamilované páry. Jimmy a Mary neskôr policajtom tvrdili, že dotyčný sa k nim priblížil s maskou na hlave a baterkou v ruke z vodičovej strany. Oboch donútil vystúpiť z auta, potom prikázal Jimmymu, aby si stiahol nohavice a následne ho dvakrát udrel pištoľou do hlavy. Muž upadol do bezvedomia. Neznámy potom udrel aj Mary a prikázal jej, aby utekala po ceste.

Muž potom nasadol do svojho auta, dobehol ju a zastavil. Spýtal sa jej, prečo uteká, načo mu odpovedala, že jej to predsa prikázal. Nazval ju klamárkou, omráčil a následne sexuálne zneužil hlavňou pištole. Potom odišiel. Jimmy aj Mary útok našťastie prežili, ďalšie osoby už ale nemali toľko šťastia.

Dvojitá vražda

V noci z 23. na 24. marca sa muž rozhodol zabíjať. Ráno okolo deviatej objavil šofér telá 29-ročného Richarda Griffina a jeho 17-ročnej priateľky Polly Ann Moorovej na zadnom sedadle Griffinovho sedanu. Zločin sa opäť odohral na ceste známej tým, že sa na nej často vyskytovali zamilované páry. Obete niekto vonku strelil do hlavy a potom ich usadil späť do auta.

Druhá dvojitá vražda

Došlo k nej 14. apríla. Obeťami bola 15-ročná Betty Jo Bookerová a jej priateľ Paul Martin. Telá sa našli asi štyri kilometre od Martinovho zaparkovaného auta. Paul mal v tele štyri strelné rany: v nose, hrudníku, ruke a na krku. Betty našli o päť hodín neskôr, vrah ju strelil do hlavy a hrude tou istou zbraňou, ktorou zabíjal aj prvýkrát.

Posledný útok

3. mája krátko po deviatej hodine večer ktosi napadol 37-ročného Virgila Starksa a jeho o rok mladšiu manželku Katie. Muža zastrelil cez zavreté okno, Katie trafil dvakrát, ale podarilo sa jej ujsť k susedom a v nemocnici ju zachránili. Nevšimla si však, kto strieľal.

Vyšetrovanie ani vypísané odmeny nepomohli. Texarkanou sa šírila panika, ľudia po zotmení prestali vychádzať z domu. Celé leto sa nieslo v napätej atmosfére, región sa hemžil policajtmi. Vraha sa ale nikdy nepodarilo vypátrať a situácia sa postupne stabilizovala. Žiadnemu z podozrivých sa nepodarilo dokázať vinu. Objavili sa špekulácie, že Fantómovým zabijakom mohol byť slávny Zodiac, ale tie sa nikdy nepotvrdili. Na základe vražedného besnenia vznikol o 30 rokov neskôr film s názvom Mesto, ktoré sa bálo súmraku.