MENU
Menu
zdroj: Youtube/Кстати Новости Нижнего Новгорода
a

FaktyX FAKTY X: Matka ju 26 rokov nepustila z domu: "Som chodiaca mŕtvola", vraví

Otrasný prípad, ktorý šokoval nielen ruské médiá a verejnosť. Aj tak by sa dala popísať nútená izolácia 42-ročnej ženy, ktorú vlastná matka celých 26 rokov nepustila z domu.

Až do júna 2020 Nadežda Bušuevová z dediny Arefinskij neďaleko Jaroslavľu prakticky nepoznala svet mimo svojho domu. Od 16-tich sa nepozrela von. A ani v júni by ho neopustila, ak by jej matka Taťjana neochorela a nemuseli ju odviezť do nemocnice. Po celých 26 rokoch konečne nemusela počúvať príkazy matky, ktorá ju držala prakticky v zajatí, aby ju „ochránila pred zlom vonkajšieho sveta“.

Nadežda si 12 rokov neumývala vlasy, o čom svedčil obrovský zhluk zachlpených vlasov vzadu na hlave. Nové šaty nedostala ešte dlhšie.

Podľa susedov bola Taťjana vždy veľmi ochranársky typ a na dcéru dávala mimoriadny pozor. Situácia sa však zhoršila potom, ako odišla do dôchodku. Dcére, ktorá bola vtedy v 8. ročníku základnej školy, najprv zakazovala stýkať sa s kamarátkami. O niekoľko rokov, keď ukončila povinnú školskú dochádzku, jej dala domáce väzenie. Trvalo 26 rokov.

Nik nevie, ako je možné, že Nadežda bez odporu prijala izolovaný spôsob života. Predpokladá sa, že si jednoducho zvykla na pomaly sa zhoršujúce podmienky. Prispôsobila sa. Po istom čase susedia prestali jej matku presviedčať, aby dala dcére viac slobody, a každý si žil vlastným životom.

Keď susedia po 26 rokoch v júni prvýkrát videli Nadeždu, ostali v šoku. Vyzerala, že sa už dlhší čas nesprchovala, a vlasy mala neuveriteľne spletené. Ako sa ukázalo matka ju roky kŕmila potravou pre mačky a s týmito zvieratami aj žena spolu s matkou spávala. Niektoré mačky boli už mŕtve.

„No a čo, že sme mali na posteli mŕtve mačky,“ povedala Nadežda médiám. „Možno na tej posteli čoskoro zomriem aj ja. Môj život je horší než mačací, mačka má viac práv. Nežijem, neexistujem. Som chodiaca mŕtvola.“

Nadežda si chce údajne vybaviť pas a nájsť si prácu, zatiaľ sa však nezdá, že by sa hrnula do nového spôsobu života. Podľa miestneho úradu sociálnej práce žena odmieta pomoc a nútiť ju nemôžu. Je plne spôsobilá na akékoľvek úkony a nezdá sa, že by trpela vážnou psychickou poruchou. Roky izolácie sa však na nej výrazne podpísali. Odmietla dokonca aj ponuku, že jej upratovacia firma zdarma uprace dom, kým sa jej matka vráti z nemocnice.

Dá sa teda predpokladať, že po Taťjaninom návrate sa situácia vráti do starých koľají.