O jej mladosti vieme len veľmi málo. Narodila sa okolo roku 1866 ako Mary Eleanor Wheelerová v Anglicku a neskôr, keď sa stala partnerkou stolára Johna Charlesa Pearceyho, prijala ešte aj jeho priezvisko. Hoci sa títo dvaja nikdy nezosobášili, žena sa predstavovala ako Mary Pearceyová.

Vzťah ale netrval dlho, Mary bola mimoriadne prelietavá a John jej milostné aféry nedokázal dlho tolerovať. Po pár mesiacoch od neho odišla a nasťahovala sa k Frankovi Hoggovi, s ktorým už mala o čosi harmonickejší vzťah. Obaja sa však navzájom podvádzali. Frank sa priznal, že čaká dieťa s istou Phoebe Stylesovou, a že si ju plánuje vziať za manželku.

 Mary prijala tieto novinky s veľkou nevôľou, ale Frank jej oznámil, že medzi nimi sa nič nezmení a naďalej spolu môžu v tajnosti spávať. Lenže Mary začala Phoebe jej legálne postavenie pri Frankovom boku závidieť. Obe ženy sa navzájom poznali a v Mary postupne bublal hnev, ktorý naplno prepukol 24. októbra 1890.

V ten deň pozvala manželku svojho milenca na čaj. Približne v polovici popoludnia začuli susedia z Maryinho bytu krik, buchot a rinčanie skla. Jedna zo susediek jej bežala zabúchať na dvere a spýtala sa Mary, či je v poriadku. Odpoveď sa však neozvala a v byte ostalo ticho.

O siedmej večer sa neďaleko bytovky na kope odpadkov našlo mŕtve ženské telo. Hlavu malo skrvavenú a plnú modrín, príčinou smrti bol podrezaný krk. Onedlho sa našla aj mŕtvola malého dieťaťa, ktoré niekto udusil. Ukázalo sa, že ide o Phoebe Hoggovú a jej dieťa. Keďže viacero osôb videlo obeť kráčať k Mary, policajti ju označili za hlavnú podozrivú. Už pri zbežnej prehliadke bytu sa ukázalo, že ide o miesto činu. Na stenách boli krvavé škvrny a keď sa vyšetrovatelia Mary spýtali, ako škvrny vznikli, odpovedala im, že zabíjala potkany. Ihneď ju zatkli. Po krátkom súdnom procese ju 23. decembra 1890 obesili.

 Predtým, než zomrela, zanechala po sebe Mary Pearceyová tajomstvo. Počas posledných dní života, ktoré strávila vo väzbe, nechala v madridských novinách zverejniť inzerát s textom: „M.E.C.P. Last wish of M.E.W. Have not betrayed.“ (M.E.C.P. Posledné želanie M.E.W. Nezradila.) Presný význam zvláštnej správy nikdy neobjasnila. Nepovedala ani to, prečo inzerát zverejnila v madridských novinách, keď nikdy v živote neopustila Anglicko. Mohla mať pri vražde komplica a chcela mu oznámiť, že ho nezradila? Znamenali veľké písmená v jej inzeráte Mary Eleanor Charles Pearcy, respektíve Mary Eleanor Wheeler?

Mary odpočívala v pokoji až do roku 1939, kedy spisovateľ William Stewart predostrel hypotézu, že Mary bola v skutočnosti Jackom Rozparovačom. Poukázal na fakt, že podobne ako Jackove obete, aj Phoebe Hoggová zomrela s podrezaným hrdlom. Nezabudol zdôrazniť ani to, že Mary oplývala veľkou fyzickou silou. Tiež by ľahšie splynula s prostredím, keďže ženu s krvavými škvrnami na oblečení mohli v tých časoch považovať skôr za pôrodnú babicu než za vrahyňu.

Zaujímavou zhodou okolností sú aj iniciály obetí Jacka Rozparovača:

Mary Jane Kellyová
Elizabeth Strideová
Catherine Eddowesová
Mary Ann “Polly” Nicholsová

Tieto písmená sa vyskytli aj Maryinom inzeráte. Medzi obeťami síce chýba Annie Chapmanová, je však možné, že policajti ju chybne pripísali práve na vrub Jacka Rozparovača, hoci vrahom mohol byť niekto iný.

Mohlo by ísť o celkom absurdné dohady. Lenže v roku2006 analýza DNA zo zvyškov slín na známkach, ktoré novinám posielal Jack Rozparovač, naznačila, že známky naslinila žena. V jednom z najznámejších kriminálnych prípadov všetkých čias tak raz môže dôjsť k prekvapivému zvratu.