Annie Besantová

Annie Besantová sa zaujímala o spiritualizmus všetkého druhu, pričom verila, že „hmota existuje v iných stavoch, ako sú tie, ktoré v súčasnosti veda pozná“. Napísala knihu s názvom Thought-Forms , ktorá nebola o paranormálnych javoch, ako skôr o farbe. Dnes by jej určite diagnostikovali synestéziu, keďže jej kniha vysvetľovala emócie v tabuľke farieb a tvarov. Neskôr sa Besantová presťahovala do Indie a adoptovala si syna, o ktorom verila, že je novým Mesiášom a reinkarnáciou Budhu.

Alexis-Vincent-Charles Berbiguier de Terre-Neuve du Thym

Berbiguier sa narodil vo Francúzsku v roku 1765. V roku 1821 vydal svoju autobiografiu v troch zväzkoch, kde podrobne opisoval svoj boj s temnými silami, vďaka ktorým si vyslúžil titul „Pohroma Hobgoblinov“. Podľa Berbiguiera zničil množstvo týchto tvorov. Berbiguier sa odmietol podrobiť vyšetreniu svojho duševného zdravia, pretože veril, že všetci lekári sú vyslancami zo sveta zlých duchov.

William Stead

William Stead je známy tým, že bol na palube Titanicu, keď sa potopil. Ale aj v iných ohľadoch bol pozoruhodný muž. Bol priekopníkom investigatívnej žurnalistiky - napísal príspevok o detskej prostitúcii, ktorý viedol k zvýšeniu veku pohlavnej dospelosti u dievčat z 13 na 16 rokov. V roku 1892 začal Stead písať články iného druhu. Tvrdil, že dostáva správy z „druhej strany“ od zosnulého kolegu novinára. Či skutočne dostával správy od mŕtvych, sa nedozvieme. Zdá sa však, že mohol mať určité veštecké schopnosti, pretože v roku 1886 napísal poviedku o lodi, ktorá sa potopila v Atlantiku. V príbehu uvádzal vysoké straty na životoch, pretože záchranné člny dokázali zachrániť len tretinu cestujúcich. Vymyslený príbeh sa nakoniec skutočne naplnil v jeho osude. William Stead však nemal šťastie a nedostal sa do záchranného člna, keď sa Titanic potopil.

Hippolyte Leon Denizard Rivail

Dr. Rivail bol učiteľ, lekár, prekladateľ a právnik a neskôr sa stal „učiteľom duší“ a  premenoval sa na Allana Kardeca, Keď videl ukážku ako „duch“ pohyboval stolom, nadobudol presvedčenie, že sa takto snaží komunikovať. Pred tromi rokmi však Michael Faraday vysvetlil fenomén ideomotorickej odozvy, pri ktorej sa svaly môžu pohybovať nezávisle od zámernej myšlienky, a tak pohybovať stolom. Napriek tomu Kardac napísal Knihu duchov ako návod na komunikáciu s druhou stranou. Veril, že naše telá sú len dočasné schránky duší a duchovia zosnulých zostávajú vždy s nami, znovuzrodení na rôznych duchovných úrovniach.

Daniel Dunglas Home

Daniel Dunglas Home veril, že je výnimočný. Keď sa v puberte začal zaujímať o spiritualizmus, rozhodol sa ísť vlastnou cestou. Seansy usporiadal v jasne osvetlených miestnostiach a namiesto toho, aby kázal publiku držať sa za ruky, požiadal ľudí, aby držali za ruky jeho, aby dokázal, že on s predmetmi nemanipuluje. Spočiatku boli jeho seansy dosť „nudné“– správy od mŕtvych a strašidelná hudba vychádzajúca odnikiaľ. Potom, okolo roku 1857, začali byť zaujímavejšie, keď nechal objaviť sa spektrálne ruky. Manželka Napoleona III. vraj dokonca spoznala ruku svojho mŕtveho otca podľa deformovaného prstu. V roku 1868 dokázal levitovať, a to nielen pár centimetrov nad zemou, ale cez otvorené okno o tri poschodia vyššie. Hoci sa to všetko môže zdať nevysvetliteľné a pôsobivé, Harry Houdini tvrdil, že Home bol iba kúzelník a že pokojne zopakuje všetky jeho triky. Napriek tomu bol Home celebritou svojej doby a mal veľa bohatých obdivovateľov.

Philippe Nizier-Anthelme Vachod

Philippe Nizier-Anthelme Vachod alebo Majster Philippe de Lyon sa narodil vo Francúzsku v roku 1849. Už od svojho narodenia bol výnimočný. Jeho matka vraj necítila žiadne pôrodné bolesti a od radosti mu spievala. Aby toho nebolo málo, utíšila sa zúrivá búrka a presne v momente jeho narodenia sa objavila padajúca hviezda. V roku 1874 Philippe pracoval v lekárni a dokázal liečiť chorých bez liekov. Neskôr vyštudoval medicínu, ale jeho liečiteľské schopnosti na lekárov nezapôsobili a považovali ich za výsmech profesie, a preto mu odobrali licenciu. Stal sa osobným jasnovidcom cára Mikuláša II. a vraj predpovedal narodenie cára, ako aj nadchádzajúcu revolúciu. Philippe dokonca dokázal vzkriesiť mŕtve dieťa. Trik však nedokázal zopakovať, keď mu zomrelo vlastné dieťa. Vysvetľoval to tak, že muselo zomrieť, aby zachránil svet pred kozmickou katastrofou.