MENU
Menu
Gaahl

FaktyX FAKTY X: Ľudia, ktorí v mene Satana páchali strašné skutky

Satanizmus je pomerne komplikovaná náuka, ktorá v ľudskej mysli automaticky evokuje čosi zlé. Avšak platí, že podobne ako v iných náboženstvách, aj v tomto sa nájdu fanatici schopní robiť v mene svojej viery strašné skutky.

Gaahl
Nórska blackmetalová kapela Gorgoroth bola známa svojím kladným postojom k satanizmu. Jej spevák Gaahl Satana uctieval a v jeho mene spáchal niekoľko zločinov. V roku 2002 ho odsúdili na rok za mrežami za útok a mučenie tínedžera, to len preto, že chcel opustiť koncert skôr, než mu to Gaahl dovolil. Spevák ho udrel, priviazal k stoličke a niekoľkokrát porezal nožom. Krv nechával stekať do pohára so slovami: „Obetujem ťa. Vypijem tvoju krv." Za rovnaký zločin ho odsúdili aj v roku 2006.

Ricky Kasso
Tento muž celým srdcom veril, že koná v mene diabla. Tvrdil, že Satan sa s ním spojil prostredníctvom vrany a prikázal mu, aby niekoho zabil. Vylákal teda svojho priateľa Garyho Lauwersa do lesov, tam mu ku krku priložil nôž a prinútil ho povedať: „Milujem Satana." Potom ho Kasso zabil, vylúpol mu oči a pochoval ho. Treba povedať, že vrah bol závislý na drogách a trpel mentálnou poruchou.

Vypaľovanie kostolov
V 90-tych rokoch v Nórsku vyhorelo viac než 50 katolíckych kostolov. Podpaľačmi boli členovia metalových kapiel oddaní Satanovi. Vraj si týmto spôsobom ventilovali frustráciu z pevného zakorenenie katolicizmu v spoločnosti. Zrejme najväčšou tragédiou bol požiar národnej kultúrnej pamiatky: kostola Fantoft Stave, ktorý postavili ešte v 11. storočí.

Satanove zvieratá
Išlo o taliansky satanistický kult, ktorý vznikol koncom 90-tych rokov minulého storočia. Jeho členmi boli priaznivci blackmetalu. V roku 1998 rituálne zavraždili dvoch ľudí a tancovali na ich hroboch. O šesť rokov neskôr zabíjali znovu, no polícií sa ich našťastie podarilo zatknúť a obviniť. Všetci si odpykávajú dlhoročné tresty vo väzení.

Nenávisť
Tínedžerka Elyse Pahlerová mala pred sebou zrejme dlhý a spokojný život. V škole sa jej darilo a aj medzi kamarátmi bola mimoriadne obľúbená. Jej život náhle ukončili členovia kalifornskej metalovej skupiny Hatred (v preklade Nenávisť), ktorí ju nalákali k sebe domov, zabili ju a s jej telom potom vykonávali rôzne satanistické rituály. Polícia ich dolapila až po roku.

Nikolaj Ogolobjak

Nikolaj Ogolobjak.
Zdroj: Youtube

Aby potešila Satana, rozhodla sa skupina mladých Rusov ponúknuť mu ľudskú obeť. Partia, ktorú viedol bývalý miništrant Nikolaj Ogolobjak, vylákala do lesa štyroch tínedžerov, a potom každého z nich 666-krát bodla nožom. Polícia ich zatkla, keď našla vedľa Ogolobjakovho domu kôpku ľudských kostí. Pred súdom jeden po druhom uviedli: „Satan mi pomôže vyhnúť sa zodpovednosti. Priniesol som mu veľa obetí."

Skupina rozparovačov
Členmi tejto partie boli štyria sérioví vrahovia, ktorí v rokoch 1981 až 1982 v okolí Chicaga brutálne vraždili prostitútky. Počas každej vraždy jeden z „rozparovačov", ako ich nazvali médiá, čítal pasáže zo Satanskej Biblie. Keď obeť zomrela, vrahovia telo znesvätili a zjedli.

Richard Ramirez
Ramirez v rokoch 1984 až 1985 terorizoval Los Angeles a San Francisco. Na telách obetí nechával vyrezané pentagramy a dokopy jeho besneniu podľahlo až 14 osôb. Keď ho napokon polícia dolapila, tvrdil, že je sluhom Satana a bol vyslaný na Zem, aby v jeho mene páchal zlo.

Rodrigo Orias Gallardo
Fanúšik blackmetalovej hudby Gallardo spáchal jednu z najbrutálnejších vrážd v novodobej histórií. Jeho obeťou sa stal katolícky kňaz Faustino Gazziero. Gallardo sa zúčastnil na omši a počkal si, kým kňaz skončí s kázňou. Potom k nemu v tichosti prišiel a podrezal mu hrdlo. Hneď na to sám seba niekoľkokrát bodol a natrel sa Gazzierovou krvou. Zaujímavé je, že v tom čase nebol pod vplyvom žiadnych narkotík a netrpel ani duševnými poruchami.

Miranda Barbour
Na náš zoznam sa dostala aj jedna žena. Miranda spolu s manželom Elyttom si vyberali obete prostredníctvom online zoznamky. Keď ich polícia napokon chytila, Miranda tvrdila, že má na svedomí až 22 ľudských životov a prvú vraždu spáchala už v trinástich. Všetko vraj robila, aby ulahodila Satanovi.