Bob Crane najprv pracoval v rádiu, kde viedol talkshow so známymi ľuďmi vrátane Marilyn Monroe. Potom sa vďaka televízii sám stal slávnym. To malo za následok, že sa naňho začali lepiť ženy ešte viac než predtým. Herec bol závislý na sexe a málokedy ho bolo vidieť bez ženy, ktorá by s ním ochotne neskočila do postele.

Crane však mal záľubu aj v nakrúcaní svojich posteľných eskapád a dodnes nie je jasné, či všetky ženy, ktoré si natočil, so zhotovením videozáznamu aj súhlasili. Každopádne je isté, že jeho schopnosť baliť ženy a točiť súkromné videá viedli ku vzniku priateľstva medzi Craneom a Johnom Henrym Carpenterom.

Carpenter bol odborníkom na elektroniku a s Craneom zdieľal rovnaký sexuálny apetít. Spoločne balili ženy, súložili s nimi a robili si videozáznamy. Je pravdepodobné, že Carpenter bol homosexuál, ale Crane jeho záujem nikdy neopätoval. Dokonca vraj mal kamarátovi niekoľko dní pred smrťou povedať, že chce priateľstvo ukončiť. Carpenter to ale poprel.

28. júna 1978 v skorých ranných hodinách niekto vošiel do Craneovej hotelovej izby v arizonskom Scottsdale a dobil herca na smrť tupým predmetom. Najmenej dvakrát ho udrel do hlavy takou silou, že Crane nemal šancu sa brániť. Zomrel priamo na mieste, kde spal. Vrah mu tiež okolo krku omotal elektrický kábel, čo bolo podľa niektorých vyšetrovateľov skrytým odkazom na hercovu záľubu v nakrúcaní pohlavného styku.

Policajti na mieste činu našli aj fľašu škótskej whisky. Známi obete však vypovedali, že Crane nikdy škótsku nepil a nechutila mu. Izba nejavila známky násilného vniknutia a mŕtvola nemala žiadne obranné zranenia.

Na základe týchto informácií vyšetrovatelia predpokladali, že herec svojho vraha poznal. Buď ho sám pustil do izby, alebo mu nechal otvorené, aby sa do izby mohol dostať aj bez kľúča neskoro v noci. Dokonca sa pracovalo s hypotézou, že Crane zaspal v prítomnosti vraha.

V tom čase sa herec práve rozvádzal a nedalo sa povedať, že by s manželkou boli zadobre. Mal tiež mnohých ďalších nepriateľov vrátane ohrdnutých mileniek, žiarlivých manželov a priateľov a nahnevaných žien, ktoré nevedeli, že Crane si nakrúca sex. Zoznam podozrivých bol predlhý, neexistovali však dôkazy. Manželka obete mala navyše na ten čas nepriestrelné alibi. Samozrejme, že si mohla niekoho najať, ale aká bola pravdepodobnosť, že by najala vraha, ktorého Crane poznal?

Polícii tak ostal len Carpenter. S obeťou ho spájalo silné puto a ak chcel Crane ich kamarátstvo naozaj ukončiť, pre Carpenterov životný štýl by to znamenalo značnú zmenu. Lenže na to, že priateľstvo malo skončiť, neexistovali dôkazy, len špekulácie. V Carpenterovom aute sa síce našla krv rovnakej skupiny, ako mal Crane, lenže analýza DNA v tom čase ešte neexistovala a nedalo sa s istotou tvrdiť, že išlo o krv obete.

Carpenter tak bol roky hlavným podozrivým, ale nikdy ho nedosúdili. A tak ostáva vražda slávneho herca dodnes nevyriešená.