Joyce sa narodila v anglickom Hammersmithe ako najmladšia z piatich dcér. Bola atraktívna, známi ju označovali za ženu s očarujúcim úsmevom i povahou. Každý si myslel, že to v živote dotiahne ďaleko. Koncom 80. rokov sa presťahovala do Londýna, kde sa často stýkala s muzikantmi a hudobnými producentmi, poznala sa so Steviem Wonderom i Nelsonom Mandelom.

V 90. rokoch mala vážnu známosť a dokonca sa zasnúbila, ale rodina po objavení jej tela policajtom povedala, že Joyce jej partner zrejme bil. Koniec koncov, aj apartmán, kde žila, spravovala organizácia pomáhajúcej ženám poznačených domácim násilím. Policajtom sa snúbenca nepodarilo vypátrať, nevedno ani, kedy sa stratil. Isté je, že keď sa s ním Joyce rozišla, začala sa postupne odcudzovať rodine i známym. Nereagovala na zmeškané hovory ani odkazy a predtým, ako zakotvila v byte pre týrané ženy, sa často sťahovala a striedala partnerov.

V pitevnej správe sa uvádza, že žena nezomrela cudzím zavinením. Presnú príčinu smrti sa totiž kvôli pokročilému štádiu rozkladu nepodarilo určiť. Joyce trpela astmou a je možné, že práve tá spôsobila jej smrť. Ešte v novembri 2003 musela vyhľadať ošetrenie v nemocnici, lebo zvracala krv. Lekári jej diagnostikovali žalúdočný vred a ostala dva dni hospitalizovaná. Zomrela asi mesiac potom, ako sa vrátila z nemocnice.

Susedia si nevšimli nič zvláštne a nepovažovali za potrebné upovedomiť úrady o tom, že Joyce už dlho nevideli. Pár z nich síce zaregistrovalo zvláštny zápach, ale pripisovalo ho smradu z neďalekých kontajnerov. Jeden z nich dokonca vyšetrovateľom povedal, že vždy, keď otvoril okno, lozili mu do bytu zvláštne čierne chrobáky. Nikdy si ale neuvedomil, že by sa mohli živiť rozkladajúcim sa mäsom.

Organizácia pre týrané ženy, ktorá byt spravovala, platila mestu polovicu nájmu. Aj preto mesto najprv nepovažovalo za nevyhnutné Joyce z apartmánu vysťahovať. Až keď dlh prekročil 2400 libier a na upomienky nik nereagoval, rozhodlo sa konať. V byte však už policajti našli iba mŕtve telo. Identifikovať sa ho podarilo len na základe odtlačkov chrupu.

Polícia kontaktovala Joycine sestry a hoci tie vypovedali, s médiami sa odmietli rozprávať. Napriek tomu sa zistilo, že si najali súkromného detektíva, ktorého úlohou bolo vypátrať Joyce. Detektív síce dokázal zistiť, kde býva, ale nepodarilo sa mu s ňou skontaktovať.

V byte ležala mŕtva tri roky. Mala dosť veľké úspory, takže z účtu v rámci trvalých príkazov odchádzali platby za energie. Vďaka tomu sa v byte kúrilo a tri roky tu neprestajne bežal televízor.

Podrobnosti o Joycinom živote sa nikdy nepodarilo zistiť. Nevie sa, prečo sa mladá atraktívna žena rozhodla pre život osamote a nekontaktovala svoje sestry. Nepoznáme príčinu smrti ani to, kam sa podel jej snúbenec. Smutný osud Joyce Vincentovej tak ostane zrejme naveky záhadou.