Outlast 2

Ide o pokračovanie pôvodnej hororovej videohry Outlast vydanej v roku 2013. Môžete ju hrať na Nintendo Switch, Xbox One, PS4 a PC. Rovnako ako pôvodný Outlast hráte v prvej osobe, no ponúka vám ešte desivejší zážitok. Stane sa z vás investigatívny novinár, ktorý prežije haváriu vrtuľníka a pristane na vidieku v Arizone. Spolu s manželkou Lynn musí skúmať a odhaľovať rôzne príbehy, pričom neexistuje žiadny bojový alebo sebaobranný režim; môžete len bežať a skrývať sa, keď sa pokúšate vyriešiť záhadu. Temnota v arizonskej púšti je hlboká, ale nikto nie je ochotný ju objasniť. Outlast 2 môže začať trochu pomalšie, ale nenechajte sa oklamať; je to nielen desivé, ale vyžaduje si aj hráča s dobre fungujúcim srdcom a žalúdkom.

The Madness of Death

The Madness of Death je krátka videohra, ktorú môže hrať len pár vyvolených. Trvá asi 30 minút až hodinu a ponúka pohlcujúci zážitok a poburujúci psychologický horor. Zaoberá sa dobrodružstvami muža, ktorému zomrela po tragickej nehode manželka. Okrem toho, že sa stal mrzutý a stráni sa ľudí úplne ho fascinujú staré príbehy o privedení mŕtvych späť k životu. Po štrnástich dňoch sestra dostane list, aby prišla navštíviť brata. Príbeh sa však zmení na strašidelný, keď ho nenájde. Namiesto toho narazí na starú krabicu so symbolmi, ktorým nerozumie. V inom prostredí muž zdvihne kameň, ktorý ho ponorí do nočnej mory, z ktorej nemôže uniknúť.

Until Dawn

Od prežitia až po akčné dobrodružstvo, RPG hra Until Dawn má zo všetkého trochu. Predstaví osem tínedžerov, ktorí nemôžu opustiť horu a majú iba chatku, kde sú v bezpečí. Obklopuje ich strach a napätie narastá, no musia uniknúť, inak zomrú. Until Dawn vám umožní prevziať úlohu ktorejkoľvek z ôsmich postáv a stať sa súčasťou strašidelného dobrodružstva. Budete robiť rozhodnutia a každé bude mať dôsledky; buď udržíte tím nažive, alebo zomriete spolu. Rozvetvené dejové línie zaručujú motýlí efekt. Oddeľujú slabých od silných. Dynamika a nepredvídateľnosť v spojení s objavením sa televíznych hviezd, ako je Hayden Panettiere, robia hru hodnú preskúmania, najmä pre milovníkov hororov (ale nie v tme). Pôvodne vznikla pre PS3, no môžete ju hrať aj na PS4 a nedávno hru prerobili pre PC a stolné počítače.

The Last of Us

Iróniou tejto hororovej videohry je, že vyhrala viac ako 200 ocenení Game of the Year, napriek tomu je znepokojujúca. Ešte v posteli budete premýšľať o konaní postáv a udalostiach. Hra obsahuje postavy Joela a Ellie, ktorí musia prežiť v nepriateľskom prostredí sveta, ktorý nastal po pandémii. Musia spolupracovať. The Last of Us je super násilný; musíte bojovať s nepriateľmi a strieľať ich, keď je to potrebné. Niektoré scény zahŕňajú mučenie a dochádza k množstvu úmrtí zvierat. Aj keď hra nie je vyslovene desivá, neskúšajte ju, ak máte pevné zásady, a najmä ju neodporúčame hrať v tme! Hra je dostupná pre PC a konzoly s najnovším remakom kompatibilným s ďalšou generáciou PS5.

Murder House

Ak sa bojíte príbehov o strašidelnom dome, tejto videohre by ste sa mali vyhnúť! Je to klasická hororová hra na prežitie. Keď spravodajský štáb objaví starý opustený dom, vlámu sa dovnútra. V dome však straší a oni sú v pasci. Stará budova patrí popravenému sériovému vrahovi Antonymu Smithovi, ktorý určite neodpočíva v pokoji. Keďže ide o retro hru, Murder House nemá žiadne automatické ukladanie. Hráči sa pri ukladaní pokroku spoliehajú na ceruzky, ktoré boli vyvinuté hlavne pre hráčov na konzole PS1. Ak ste zvedaví, kto prežije a kto nie, pripravte sa na noc plnú hrôzy. Len nechajte rozsvietené.

Dead by Daylight

Toto je hororová videohra plná krvi, násilia a obsahu určeného pre dospelých. Je pre viacerých hráčov (4 verzus 1), v ktorej hráč preberá úlohu sériového a divokého vraha, zatiaľ čo ostatní sa snažia uniknúť a prežiť. Výhodou tých, ktorí prežili, je, že hrajú v tretej osobe, takže sa môžu „učiť“ a sú si vedomí toho, čo sa okolo nich deje. Vrah však funguje v prvej osobe a musí sa snažiť nájsť obete. Hra umožňuje preživším spolupracovať a uniknúť alebo byť sebecký a zomrieť sám. To spolu so smrtiacimi zabijakmi a neustálym strachom z neznáma robí Dead by Daylight veľmi desivou videohrou. Atmosféra, mrazivé prostredie a starostlivo vybraná hudba dotvárajú celok. Hra je dostupná pre PC a konzolových hráčov.

Remothered: Tormented Fathers

Remothered: Tormented Fathers je veľmi realistická videohra, takže je strašidelné ju hrať. Ide o videohru, ktorá sa spolieha na psychológiu. Keďže je plná zloduchov a hrdinov, je ťažké poznať hranicu medzi zlom a dobrom. Dej je plný nečakaných zvratov, ktoré vytvárajú napätie a úzkosť. Príbeh hry obsahuje Rosemary Reed, ženu v strednom veku, ktorá ide do sídla Richarda Feltona vyšetriť zločin. Privíta ju opatrovateľka Gloria, ktorá sa o Richarda stará. Všetko sa zhorší po uvedomení si jej skutočných zámerov; teraz ide viac o prežitie ako o nájdenie pravdy. V hre je veľa spôsobov, ako prežiť; na všetko sa psychicky pripravte. Vďaka filmovým prestrihom, vysokokvalitnému zvuku a dobre zostavenému soundtracku je hra desivá. Je k dispozícii pre PC a konzolové hry.