Obeťami boli mladé ženy vo veku 20 rokov, ktoré strávili svoju poslednú noc na tancovačke. Obe zomreli 27. mája a ich telá sa našli na rovnakom mieste. Hlavným podozrivým v oboch prípadoch bol muž s priezviskom Thornton. A obe vraždy delí od seba 157 rokov.

Barbara Forrestová bola zdravotnou sestrou v sirotinci. Jej telo sa našlo 27. mája 1974 v priekope v birminghamskej štvrti Erdington. Niekto ju znásilnil a zaškrtil. Podozrenie padlo na jej kolegu Michaela Iana Thorntona, ktorý žil neďaleko miesta, kde okoloidúci objavili mŕtvolu. Na nohaviciach mu našli krv a jeho alibi na noc vraždy sa ukázalo ako falošné. Analýza DNA pri vyšetrovaní zločinov sa však v tom čase ešte nepoužívala a vzhľadom na nedostatok priamych dôkazov Thorntona prepustili.

Tragický príbeh by určite neprilákal toľko pozornosti, ak by sa nezistilo, že na tom istom mieste sa presne pred 157 rokmi tiež vraždilo.

Mary Ashfordovú našli mŕtvu na tom istom mieste kde Barbaru Forrestovú, akurát že 27. mája 1817. Ležala v blatovej kaluži a okolo nej sa nachádzali stopy, ktoré podľa veľkosti patrili mužovi. Mary mala na rukách modriny a vrah ju najprv znásilnil a potom utopil v kaluži. Rovnako ako Barbara, aj ona strávila svoju poslednú noc tancovaním. Hlavným podozrivým bol v tomto prípade Abraham Thornton, ktorý priznal, že po večeri na tancovačke mal s obeťou sex, ale rozhodne odmietal, že by bol vrahom.

Priame dôkazy proti Abrahamovi Thorntonovi neexistovali a súd ho oslobodil. Brat Mary Ashfordovej bol ale presvedčený o opaku a požadoval nové pojednávanie. Na základe starého precedensu dal súd bratovi za pravdu, ale Throrntonov právnik našiel ešte starší precedens a požadoval rozsúdenie v súboji. Sudca privolil. Ak by Thornton prehral, obesili by ho, v opačnom prípade by sa dočkal slobody. Brat obete ale ustúpil a súboj sa nekonal. Thornton bol voľný, ale verejná mienka mu nebola naklonená. Napokon musel ujsť do USA, kde začal nový život.

Zvláštna podobnosť medzi vraždami miestnych dodnes tak trochu desí a točí sa okolo nej viacero strašidelných príbehov. Zodpovedať na hlavnú otázku ohľadom páchateľov vrážd sa ale asi nikdy nepodarí.