„Bodaj by si si dolámal krk!“ Týmito slovami vyprevádzala v roku 1980 Jacqueline z domu svojho prvého manžela Rona. Bývali v Manchestri a po hádke si šiel muž do ulíc vyvetrať hlavu. Netušil, že do mesta sa ide pozrieť posledný raz. Nasadol na skúter a po pár kilometroch sa stal účastníkom dopravnej nehody. Utrpel rozsiahle poranenia chrbtice a krku, ktorým po mesiaci a nemocničnom lôžku podľahol.

Jacqueline bola jeho smrťou zdrvená. Neustále si ju kládla za vinu a spomínala si na posledné slová, ktoré Ronovi povedala. Onedlho jej v kúpeľni praskla žiarovka a sklo jej porezalo ruku. Nič si z toho nerobila, lenže potom sa v jej okolí začali diať ďalšie čudné veci. Vysávaču niekoľkokrát zhorel motor a opravár nevedel zistiť, prečo. V byte vybuchovali ďalšie žiarovky a Jacqueline si začala myslieť, že sa jej Ron mstí zo záhrobia.

Skúsila sa presťahovať, ale nepomohlo. Elektrické spotrebiče v jej blízkosti neustále skratovali a kazili sa. Nemohla si ani poriadne navariť či povysávať. Televízor síce fungoval, ale neustále sa na ňom menili kanály, aj keď ich Jacqueline neprepínala. Inokedy obraz z ničoho nič vypadol. To isté sa dialo s rádiom. Jacqueline tiež dostala zákaz vstupu do viacerých obchodov s elektronikou a niekoľkých supermarketov.

Napriek tomu sa druhýkrát vydala, iróniou osudu za elektrikára. V tom čase už trpela depresiami, bolesťami hlavy a závratmi a podľa vlastných slov uvažovala nad samovraždou. Hľadala pomoc u lekárov aj rôznych šarlatánov, ale bezvýsledne. Na jej prípad sa pozrelo aj niekoľko novinárov a jeden ju obvinil z podvodu. Presvedčilo ho, keď sa Jacqueline rozzúrila a z vysávača sa začalo dymiť.

Žene napokon pomohol univerzitný profesor, ktorému sa podarilo zistiť, že Jacqueline i jej druhý manžel trpia takzvaným syndrómom vysokého napätia. Ich telá dokázali naakumulovať až desaťkrát viac statickej elektriny než telo bežného človeka. Diagnózu sa podarilo zmierniť a napokon úplne odstrániť zmenou jedálnička a špeciálnymi cvičeniami, medzi ktoré patrilo napríklad aj prechádzanie sa po dome s cibuľou v ruke.

V roku 1985 sa Jacqueline narodilo štvrté dieťa, konečne vytúžená dcéra. A zatiaľ čo u synov sa syndróm neprejavil, dievča ho malo prakticky od narodenia a rozdávalo elektrické šoky všetkým naokolo. Dodnes sa nepodarilo zistiť, prečo sa u jej matky prejavil až v dospelosti a práve potom, ako zomrel jej prvý manžel. Objektívnu odpoveď jednoducho nepoznáme, Jacqueline si ale dodnes myslí, že to bol trest za kruté slová, ktoré adresovala prvému manželovi.