Natasha Ryanová mala len 14 rokov, keď zmizla zo svojho rodného domu v austrálskom Rockhamptone. Písal sa rok 1998 a v okolí Rockhamptonu vtedy zmizlo viacero mladých dievčat. Polícia pracovala s verziou, že v regióne vyčíňa sériový vrah, a že Natasha sa stala jeho obeťou.

Natasha zmizla 31. augusta potom, ako ju matka vysadila ráno pred školou. V uplynulých dňoch už s pomocou priateľa Scotta Blacka raz ušla z domu a rodičia si chceli byť istí, že skutočne chodí do školy. Po prvom úteku z domu bola nezvestná len dva dni a Scott dostal pokutu vo výške tisíc austrálskych dolárov za marenie policajného vyšetrovania. Tvrdil síce, že Natashi pomohol, lebo sa vyhrážala samovraždou, ale sudca mu neveril napriek tomu, že Natasha bola problémovým dievčaťom, ktoré viackrát vylúčili zo školy. Experimentovala s drogami, raz si ruky dorezala žiletkou.

Rozsiahle pátranie stálo daňových poplatníkov 400-tisíc austrálskych dolárov. Bolo však márne. Vyšetrovanie prípadu pokračovalo, ale Natashini rodičia sa napokon zmierili s tým, že ich dcéra je mŕtva. 9. mája 2001, v deň jej 17. narodenín, sa konal Natashin pohreb.

O necelé dva roky neskôr sa zistilo, že Natasha žije necelé štyri kilometre od domu rodičov. Polícia dostala echo prostredníctvom anonymného listu, ktorého autorom bol zrejme Scottov príbuzný. V liste sa písalo: „Natasha Ryanová je živá a v poriadku. Môžete ju kontaktovať na tomto telefónnom čísle.“

Sériový vrah

Leonard Fraser v tom čase stál pred súdom kvôli vraždám piatich dievčat vrátane tej Natashinej. Počas vyšetrovania sa k zločinom priznal, lenže v apríli 2003 sa prokurátor postavil pred súd so šokujúcim tvrdením: „Fraser je v prípade vraždy Natashi Ryanovej nevinný. Dievča žije!“ Natashin otec, ktorý sedel v pojednávacej miestnosti, takmer zinfarktoval. O desať dní neskôr sa Natasha dostavila na pojednávanie v prípade vlastnej vraždy a vypovedala, že naozaj nie je mŕtva. Frasera napokon odsúdili aspoň za štyri vraždy, keďže telá obetí sa podarilo nájsť.

Život v šatníku

Ako sa ukázalo, väčšinu času, počas ktorého ju považovali za mŕtvu, trávila Natasha v Scottovom dome. Jej priateľ bol už plnoletý a pracoval ako rozvážač mlieka. Dievča žilo za zatiahnutými závesmi, zatiaľ čo Scott pracoval. Neskôr uviedla, že v noci si občas zašli zaplávať na neďalekú pláž, ale aj počas cesty sa radšej krčila na zadných sedadlách Scottovej dodávky. Tiež povedala, že prezývka, ktorú jej dali médiá, nebola pravdivá. V šatníku sa skrývala, len keď prišla návšteva.

V roku 2005 odsúdil okresný súd Scotta Blacka na tri roky väzenia s podmienečným odkladom na jeden rok. Klamal totiž polícii počas vyšetrovania, keď tvrdil, že nemá poňatia, kde Natasha je. Ženu odsúdili za spôsobenie zbytočného policajného vyšetrovania, dostala pokutu tisíc austrálskych dolárov. Trest neskôr zrušili, keď sa zistilo, že Natasha nemá čím zaplatiť. Miesto toho udelili takmer 20-tisícovú pokutu Blackovi.

Pár však z celého procesu vyšiel víťazne. Za rôzne rozhovory a práva na sfilmovanie príbehu zarobili Natasha a Scott vyše stotisíc dolárov. V roku 2008 sa zobrali a majú tri deti. Aký je ale vzťah Natashi a jej rodičov ostáva otázne.