MENU
Menu
Rodina Sharpovcov.

FaktyX FAKTY X: Brutálna štvornásobná vražda: Deti vo vedľajšej miestnosti sa nezobudili

12. apríla 1981 sa pred zrakom len 14-ročnej Sheily Sharpovej objavila jedna z najodpornejších scén v dejinách amerického zločinu. Štvornásobnú vraždu sa dodnes nepodarilo objasniť a z jej okolností mrazí.

Sheila spala u kamarátky a okolo siedmej ráno otvorila dvere na chate v dovolenkovom rezorte Kedie v Kalifornii. So súrodencami a matkou sa sem presťahovali po rozvode rodičov. Vnútri bolo ticho, ovzdušie napĺňal zvláštny pach. Prakticky ihneď zbadala na zemi mŕtvoly a vybehla von.

Na podlahe ležala 36-ročná Glenna Sharpová, jej 15-ročný syn John a jeho spolužiak Dana Wingate. Telá boli spútané lepiacou páskou a niesli stopy po škrtení, úderoch tupým predmetom i bodaní nožom. 12-ročná Tina Sharpová bola v tej chvíli ešte nezvestná.

Sheilin krik zalarmoval susedov, ktorí ihneď vbehli do chatky číslo 28. To, čo videli, ich vydesilo, a najhoršie na tom boli manželia Smarttovci z chatky číslo 26. Ich 12-ročný syn Justin totiž prespával o Sharpovcov, kamarátil sa s 10-ročným Rickom Sharpom a jeho päťročným bratom Gregom. Na počudovanie boli ráno všetci traja chlapci v poriadku, vrah im akoby nechcel ublížiť. Z chaty ich dostali cez okno, aby nemuseli prechádzať skrvaveným miestom činu.

Obete.
Zdroj: Youtube

Policajti prišli na miesto o činu onedlho. Vyšetrovania sa najprv ujal úrad šerifa, ale nerobil to príliš dobre. Opäť sa potvrdilo, že tam, kde je najnižšia miera násilných trestných činov, sa vyšetruje najhoršie. Neuveriteľne dlho napríklad trvalo, kým policajti zistili, že Tina Sharpová nie je medzi obeťami a je nezvestná.

Spočiatku tak bola najdôležitejším zdrojom informácií pitevná správa. Zistilo sa, že John a Sue Sharpovci utŕžili viacero rán dvomi rôznymi kladivami. Ženu navyše ktosi tĺkol aj pažbou pušky. Aby ju umlčal, napchal jej do úst nohavičky. Oboch zabili bodnutia nožom. Dana Wingata vrah pre zmenu uškrtil, ale tiež sa nevyhol bitiu.

Na mieste činu neboli žiadne známky toho, že by sa páchateľ snažil zamaskovať stopy. Zvláštne však bolo, že traja chlapci, ktorí spali vo vedľajšej miestnosti, sa nezobudili. Susedia však tvrdili, že počuli tlmené výkriky, ale nevenovali im pozornosť.

Vrahovia,
Zdroj: Youtube

Do prípadu vniesol trochu svetla aj malý Justin, ktorý prespával u Sharpovcov. Viackrát zmenil svoju výpoveď, napokon ale v hypnóze uviedol, že v danú noc nespal. Počul, ako sa pani Sharpová rozpráva s dvomi mužmi, dokonca ich aj videl. Jeden mal podľa neho krátke vlasy a fúzy, druhý bol dlhovlasý. Oni dvaja vraj uniesli Tinu, ktorá sa stále nenašla. Jej ostatky sa podarilo objaviť až v roku 1984 asi 50 kilometrov od rezortu Keddie, ale polícii to nepomohlo.

Dodnes sa špekuluje, čo sa v apríli 1981 vlastne v chatke číslo 28 stalo. Niektorí vravia, že motívom vraždy bol milostný trojuholník. Sue Sharpová vraj spávala s Martinom Smarttom, Justinovým otcom. Presviedčala pani Smarttovú, aby opustila svojho manžela, ale Martin nechcel odísť od rodiny a rozhodol sa riešiť problém drastickým spôsobom a zabiť svoju milenku. To by vysvetľovalo, prečo Justin a jeho kamaráti prežili vraždiace besnenie.

Avšak napriek tomu, že v roku 2016 sa podarilo v jednom z rybníkov v rezorte Keddie nájsť vražedné zbrane, ostáva otrasný zločin dodnes neobjasnený