MENU
Menu
Bohemian Grove.

FaktyX FAKTY X: Bohemian Grove: Stretnutia najmocnejších mužov sprevádzajú orgie a tajnosti

Každý rok v júli sa najbohatší a najmocnejší muži sveta schádzajú na mieste zvanom Bohemian Grove. Ide o prísne strážené územie v Kalifornii s rozlohou 1100 hektárov, kam sa dosiaľ podarilo preniknúť len hŕstke nezasvätených.

Niet divu, bohatí a mocní sa tu totiž oddávajú pitiu, tajným rozhovorom a rôznym rituálom, medzi ktoré patrí aj uctievanie druidov.

Bývalí americkí prezidenti, hudobníci, ropní magnáti, obchodníci. Tí všetci sa v Bohemian Grove stretávajú za prísneho pravidla: „Pavúčie siete sa tu nepletú." V preklade to znamená, že rozhovory medzi účastníkmi sa nesmú týkať práce a obchodov. Minimálne raz ale toto pravidlo porušili. Stalo sa tak v roku 1942 pri plánovaní projektu Manhattan, v rámci ktorého vznikla prvá atómová bomba.

Hovorca Bohemian Grove tvrdí, že ľudia, ktorí sa tu stretávajú, zdieľajú spoločnú vášeň pre prírodu, hudbu a divadlo." Ako ste si asi všimli, ide o dosť všeobecné vyjadrenie, elitný klub si však informácie dobre chráni.

Aj doň však prenikli zvedavci. Jedným z nich je texaský filmár Alex Jones, ktorému sa to podarilo v roku 2000 spolu s kameramanom. Natočili unikátny ceremoniál s názvom Kremácia starostí. Počas neho sú členovia Bohemian Grove oblečení v kostýmoch a sledujú spaľovanie rakvy s nápisom „starosti". Rituál, na ktorý dohliada desaťmetrová socha sovy, má vraj zabezpečiť, aby celé pobyt ľudí v kempe prebiehal bez starostí.

„Tradičná hudobná dráma, ktorá oslavuje prírodu a leto." Táto veta taktiež vyšla z úst hovorcu, ktorý okrem iného pripomenul, že hoci Jonesove komentáre sú nepravdivé, záznam skutočne zobrazuje Kremáciu starostí. Video nájdete pod článkom.

Ďalším infiltrátorom bol novinár Philip Weiss. Do Bohemian Grove sa dostal v roku 1989 potom, ako strávil 33 rokov na čakacej listine, nakoľko má tento elitný klub tisíce členov. O svojom pobyte v kalifornských lesoch napísal: „Že ste v Bohemian Grove si uvedomíte hneď, ako začujete spomedzi stanov znieť hru na klavír a zbadáte chlapa, ktorý v jednej ruke drží krígeľ, zatiaľ čo močí do kríkov." Ženy sem môžu prísť len na oficiálne pozvanie, nikdy sa však nemôžu zdržať v areáli dlhšie než do desiatej večer.

Klub vznikol v roku 1878 a od roku 1923 bol jeho členom každý republikánsky prezident USA. Sovu, jeho maskota, nájdete v rohu každej jednodolárovej bankovky. Konšpirační teoretici si teda ne témach, ktoré mocní tohto sveta v Bohemian Grove preberajú, zrejme poriadne zgustnú.