Gerrard Pappa a John Pappa

Gerrard Pappa začínal v Rampers Gang, notoricky známom newyorskom pouličnom gangu. Bol mafián telom i dušou, preto netrvalo dlho a stal sa členom klanu Vita Genoveseho, kde fungoval ako spoľahlivý nájomný vrah. Lenže jeho chamtivosť po peniazoch ho priviedla k tomu, že začal predávať drogy a zabíjať na vlastnú päsť. Bol nepredvídateľný, preto ho klan radšej odstránil. V jeho stopách išiel aj jeho syn John, ktorý patril do rodiny Colombovcov. John sa špecializoval na vydieranie, obchodovanie s drogami a vraždy na objednávku, čiže jablko nepadlo ďaleko od stromu. Zatkli ho v kostole v roku 1997, keď sa zúčastnil na skúške svadby brata jednej z obetí. Vo veku 22 rokov ho odsúdili na doživotie.

Carlo Gambino a Thomas Gambino

Carlo Gambino prišiel do USA ako čierny pasažier na lodi a okamžite sa v krajine „udomácnil“. Napríklad počas druhej svetovej vojny zarobil milióny opätovným predajom ukradnutých potravinových lístkov. V roku 1957, po smrti šéfky klanu, prevzal vedenie rodiny. Počas jeho šéfovania bola rodina Gambinovcov najsilnejšou. Mala 30 skupín, dokopy vyše tisíc žoldnierov a jej ročný zisk bol 500 miliónov dolárov. Napriek tomu, že viac ako 50 rokov prevádzkoval organizovaný zločin, odsedel si vo väzení iba 22 mesiacov a zomrel pokojne v roku 1976. Život Carla Gambina inšpiroval Mario Puzza v roku 1969 k napísaniu knihy The Godfather (Krstný otec), ktorý neskôr sfilmoval Francis Ford Coppola. Syn Thomas sa pripojil k rodine Gambinovcov po ukončení vysokej školy. V roku 1962 sa oženil s Frances, dcérou šéfa rodiny Lucchese, pričom pokračoval v otcovým stopách. V roku 1996 si odsedel päťročný trest za vydieranie a prevádzkovanie nelegálneho hazardu.

Frank Calabrese a Frank Calabrese Jr.

Frank pochádzal z chudobnej rodiny a prakticky bez vzdelania vstúpil do chicagského podsvetia. Veľmi rýchlo postúpil v rebríčku a stal sa významným členom rodiny. Frank bol v prvom rade chladnokrvný vrah, mal na svedomí sedem mafiánskych vrážd, vrátane vraždy Tonyho Spilotra v roku 1986. V roku 2009 ho odsúdili na doživotie po tom, čo jeho syn Frank Jr. spolupracoval s vládou a otca udal. Frank Jr. spočiatku otca obdivoval a ako tínedžer pre neho vykonával rôzne úlohy. No ako dospieval, otec bol čoraz nevyspytateľnejší, a to medzi nimi spôsobilo mnohé roztržky. Kým boli obaja vo väzení, Frank Jr. kontaktoval FBI a informoval ich o svojej ochote spolupracovať. Vo väzení počas návštev otca nosil pri sebe odpočúvacie zariadenie, a to viedlo k viacnásobnému uväzneniu členov klanu. Franka Jr. následne prepustili, stiahol sa z mafiánskeho života a stal sa motivačným rečníkom.

John Franzese a Michael Franzese

John sa stal šéfom rodiny Colombovcov počas 60. rokov 20. storočia. Predtým slúžil v armáde, odkiaľ ho prepustili za prejavovanie vražedných sklonov. Nečudo, že sa stal špičkovým nájomným vrahom. V jednom rozhovore s informátorom povedal: „V 60. rokoch som urobil veľa práce. Zabil som veľa chlapov. Nehovorím o štyroch, piatich a ani o desiatich.“ Niekoľkokrát si posedel vo väzení, odkiaľ ho prepustili v roku 2017 vo veku 100 rokov. V tom čase bol najstarším federálnym väzňom v USA. Zomrel v roku 2020. Kým John fungoval ako nájomný vrah, jeho syn Michael mal obchodný talent. Keď odsúdili otca na 50 rokov väzenia, odišiel z univerzity, aby pomohol rodine zarobiť nejaké peniaze. Bol jedným z priekopníkov podvodu s daňou z plynu a pripravil vládu o milióny. Na podvodoch zarábal takmer osem miliónov dolárov týždenne. Neskôr zanechal mafiánsky život a stal sa z neho misionár šíriaci kresťanstvo.

Philip Testa a Salvatore Testa

Philip Testa sa stal šéfom mafie vo Philadelphii po smrti Angela Bruna v roku 1980. V rámci svojej mafiánskej praxe dohliadal na aktivity týkajúce sa obchodu s drogami, vydieraním a pôžičkami s nehoráznymi úrokmi. Začiatkom roku 1981 polícia Philipa a ďalších členov mafie obvinila z vydierania. V marci toho istého roku Philip zomrel po výbuchu bomby, ktorú mu niekto nastražil pod verandou. Zabitie Testa spustilo mafiánsku vojnu v rámci rodiny, ktorá trvala až do roku 1995. Salvatore Testa prevzal kontrolu nad rodinnými podnikmi hneď po smrti otca. V prvom rade sa však chcel za smrť otca pomstiť a keď vypátral jeho vrahov, všetkých ich zavraždil. Smrť si však našla aj jeho, zabili ho v roku 1984 vo veku 28 rokov.