Gwendolyn Grahamová a Catherine May Woodová

Vraždiace milenky - to je prezývka lesbického páru Gwendolyn Grahamovej a Catherine May Woodovej, ktoré v roku 1986 odsúdili za zabitie piatich starších žien v opatrovateľskom dome v Michigane. Svoje obete si spočiatku vybrali podľa začiatočných písmen slova „vražda“ (MURDER), neskôr od tohto plánu upustili. Počas zločinov Woodová strážila pri dverách, kým Grahamová bezbranné staré ženy udusila vankúšom. Gwendolyn aj Catherine vraždy sexuálne vzrušovali. V roku 1987 sa milenky rozišli a Grahamová odišla pracovať inam. Woodová sa so všetkým zdôverila bývalému manželovi, ktorý informoval políciu a v roku 1988 začalo vyšetrovanie. Woodovú odsúdili za dve vraždy na dvakrát dvadsať rokov, zatiaľ čo Grahamovú na šesť doživotných trestov bez možnosti prepustenia. Woodovú podmienečne prepustili v roku 2020.

Alton Coleman a Debra Brownová

Toto duo sériových vrahov celkovo spáchalo osem vrážd, početné lúpeže, tri únosy a sedem prípadov znásilnenia. Počas troch mesiacov v roku 1984 28-ročný Coleman a jeho 21-ročná priateľka terorizovali stredozápad USA, nakoniec ich chytili a odsúdili na smrť. Colemana popravili v roku 2002, Brownovej však rozsudok smrti v roku 1991 zmenili na doživotie kvôli kontroverzným tvrdeniam o jej nízkom IQ a submisívnemu postaveniu v ich vzťahu „pán-otrok“.

Jasmine Richardsonová a Jeremy Steinke

Je ťažké uveriť, že príbeh Jasmine Richardsonovej a Jeremyho Steinkeho sa začal punk-rockovým koncertom. Keď začali spolu chodiť, pre rodičov Jasminy to bolo sklamanie. Nechceli, aby ich 12-ročná dcéra chodila s 23-ročným mužom! Preto ju doma zamykali. Nútené odlúčenie však netrvalo dlho, výsledkom bola vražda, ku ktorej došlo 22. apríla 2006. V ten deň nahnevaný pár zavraždil Richardsonovej rodičov aj 8-ročného brata. Keďže Richardsonová ešte nebola plnoletá, odsúdili ju iba na 10 rokov, čím sa stala najmladším vrahom v Kanade. V roku 2016 jej trest vypršal a žije v utajení. Steinke dostal za vraždy tri doživotia.

Ray a Faye Copelandovci

Manželia Copelandovci spáchali celkovo päť vrážd vo veku 69 a 76 rokov, čím sú jedným z najstarších párov v histórii, ktorých odsúdili na trest smrti. Podozrenie, že manželia sú vrahovia vzniklo, keď anonym dal tip polícii v Missouri, že na ich farme sú ľudské pozostatky. Ray vymyslel plán na nábor bezdomovcov ako pracovníkov na farme, no namiesto toho ich využil na vystavenie neplatných šekov na nákup dobytka z miestnych aukcií. Potom muži bez stopy zmizli. Polícia našla ľudské pozostatky na susednej farme a v dome Copelandovcov ďalšie znepokojujúce dôkazy, na základe ktorých ich odsúdili na smrť. K naplneniu rozsudku smrti však nedošlo – manželia zomreli prirodzenou smrťou.

Monique Olivierová a Michel Fourniret

Monique Olivierová a Michel Fourniret boli známi ako „Lovci panien“. Fourniret sa oženil dvakrát, mal štyri deti, ale manželstvá skončili, kým sedel za sexuálne zločiny spáchané na deťoch. Počas druhého pobytu vo väzení si našiel na inzerát priateľku. A tak vstúpila do jeho života zdravotná sestra Monique Olivierová. Keď ho v roku 1986 predčasne prepustili za dobré správanie, vzali sa a začalo sa spoločné vraždenie. Manželia sú zodpovední za rôzne zločiny – od vrážd, obťažovania a únosov medzi rokmi 1987 a 2001. Zameriavali sa na panny, čo Olivierová fyzicky overila než ich Fourniret znásilnil a zavraždil. Nakoniec dvojicu chytili, keď sa ich poslednej budúcej obeti podarilo utiecť. Zatkli ich v roku 2003 a odsúdili v roku 2008 na doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia.

Henry Lucas a Ottis Toole

Henry Lee Lucas a Ottis Toole sú známou dvojicou sériových vrahov. Spoločne spáchali stovky vrážd a ďalších zločinov, vrátane znásilnenia a podpaľačstva. Ich vzťah bol hlboko zakorenený vo fyzickom a sexuálnom zneužívaní, ktoré zažili ako deti. Kvôli rovnakej traume si rozumeli, a tak sa začalo ich kriminálne a osobné partnerstvo. Muži však boli vrahmi už predtým, než sa stretli. Lucas zabil svoju matku v roku 1960, za čo si odsedel desať rokov. Po prepustení z druhého väzenia v roku 1975 sa stretol s Toolem vo floridskej vývarovni, ktorý mal v tom čase na svedomí štyroch ľudí. Čoskoro sa spojili a zvyšok 70-tych rokov strávili cestovaním, vraždami a znásilňovaním v 26 štátoch USA. Ich partnerstvo sa narušilo, keď sa Lucas začal zaujímať o Tooleovu dospievajúcu neter Becky Powellovú. Dokonca s ňou utiekol, no 15-ročnú Becky čoskoro zavraždil. Krátko nato Lucasa zadržali. Toola zatkli v roku 1984 za podpálenie muža po búrlivej hádke. Po zadržaní sa obaja začali priznávať k desiatkam vrážd, na základe čoho ich odsúdili na smrť. Neskôr im rozsudky zmenili na doživotie. Obaja napokon zomreli prirodzenou smrťou po necelých dvadsiatich rokoch; Toole v roku 1996 a Lucas v roku 2001.