Hrozný suvenír

Odsúdený vrah Jaime Osuna je zvláštny prípad. Nielenže sedel v roku 2011 vo väzení na doživotie za mučenie a vraždu 37-ročnej Yvette Pennyovej, nielenže pokračoval v násilí voči svojim spoluväzňom, ale jeho telo, vrátane tváre, pokrýva tetovanie – všetky sú venované Satanovi. 9. marca 2019 umučil a zavraždil spoluväzňa Luisa Romera pomocou provizórneho noža. Telo zmrzačil: Romerovi odrezal hlavu a narezal kútiky úst, aby vytvoril pochmúrny Jokerov úsmev. Ale čo je najšokujúcejšie, Osuna mu vylúpol očnú buľvu, odrezal prst a časť pľúcneho tkaniva a z týchto kúskov si vytvoril náhrdelník, ktorý u neho našli. Po presťahovaní na psychiatrické oddelenie štátnej väznice Salinas Valleys lekári ponúkli diagnózu - Osuna má antisociálnu poruchu osobnosti.

Obeť zo zoznamky

Ostaneme pri krvavých zločinoch, akým je aj tragický prípad 25-ročného Michigandera Kevina Bacona. Jeho spolubývajúca vypovedala, že išiel na rande, ktoré si dohodol na populárnej zoznamovacej aplikácii pre homosexuálov Grindr na Štedrý deň v roku 2019. Bacon však na stretnutí s Markom Latunskim čelil tomu najhoršiemu, čo sa môže človeku stať. Latunski, dnes 51-ročný, Bacona najprv bodol do zadnej časti krku a keď si uvedomil, že ešte žije, podrezal mu hrdlo. Potom telo zavesil dolu hlavou, aby z neho vytiekla krv. Odrezal mu semenníky, vypražil ich a skonzumoval. S telom mal viac plánov, ktoré nestihol realizovať, lebo polícia zločin odhalila. Podľa článku v Lansing State Journal chcel použiť kostnú múčku na pestovanie tulipánov, obsah čriev na pestovanie gaštanov alebo broskýň a zo svalov urobiť sušené mäso – jerky. Americká poštová služba zachytila balíček pre Latunského, ktorý obsahoval dehydrátor.

Drahé účesy

Indickí policajti odhalili pašerácky gang, ktorý v marci 2021 použil skutočne dômyselnú techniku, hoci ju zle realizoval. Magroob Akbarali (39), Syed Ahamedulla (22), Santhosh Selvam (33), Abdullah (35) a Zubair Hassan Rafiyutheen (26) boli na medzinárodnom letisku Chennai podozriví, keď si colníci všimli, že účesy Magrooba a Zubaira vyzerali príliš mohutne. Požiadali ich, aby si odstránili príčesky a úradníci našli tri balíčky zlatej pasty prilepené na oholených hlavách. Ďalšie balíčky zlata a cudzej meny našli v ponožkách a spodnej bielizni. Hodnota kontrabandu bola približne 380-tisíc eur.

Chyť ma, ak dokážeš… čítať

Vylúpenie banky v sebe nesie určitú dávku romantiky - gangstri z obdobia veľkej hospodárskej krízy so šatkami okolo tváre vybiehajú z banky, hádžu korisť a zbrane na zadné sedadlá svojho Fordu Model 730, a keď ujdú policajtom, oni si v bezpečí prepočítajú lup. Toto však nie je jeden z tých príbehov. Michael Harrel (54) nielenže zabudol na prvé pravidlo bankovej lúpeže - nosiť masku - ale zašiel ešte o krok ďalej, aby zabezpečil, že ho na 100 percent identifikujú. V roku 2019 Harrel vošiel do banky v Clevelande v Ohiu a podal pokladníkovi papier. Žiadal peniaze, inak budú problémy. Pokladník vyhovel a podal lupičovi sumu 206 dolárov. Na druhej strane však bolo Harrelovo meno a kontaktné údaje, pretože ho napísal na papier z oddelenia registra vozidiel. Okamžite ho zatkli.

Vražda na príkaz džinov

a
Zdroj: BBC

Keď vrah tvrdí, že ho prinútila vraždiť nadprirodzená bytosť, človek očakáva, že bude reč o diablovi alebo démonovi. Občas vrah skutočne trpí nábožensky motivovanou psychotickou alebo schizofrenickou poruchou. Na prípade 51-ročného Shabaza Khana z Burnley v Anglicku je zvláštne, že dvaja džinovia (nadprirodzení duchovia v islamskej viere), ktorí ho prinútili zabiť doktorku Samanu Mira Sacharviovú (49) a jej dcéru Vian Mangriovú (14) sa volali Robert a Rita. Jasné, že táto výhovorka bola nezmysel. Khan pôvodne na súde vyhlásil, že je nevinný, ale stiahol tvrdenia o účasti džinov a zmenil svoju obhajobu. Ďalej tvrdil, že užíva osem až desať liekov denne a že jeho mozog sa cíti o niečo lepšie.